Производи на акција

Издвоивме група производи од врвниот бренд BIODERMA. Со 1 клик нарачј онлајн и добиј го производот на адреса.

BIODERMA Sebium Kerato Expert 30ml

Original price was: 1.004ден.Current price is: 803ден.

BIODERMA Sensibio DS+ Crème 40ml

Original price was: 776ден.Current price is: 621ден.

BIODERMA Cicabio Arnica+ 40ml

Original price was: 815ден.Current price is: 652ден.

BIODERMA Atoderm SOS Spray 200ml

Original price was: 1.187ден.Current price is: 949ден.

BIODERMA Atoderm Масло за туширање 1L

Original price was: 1.393ден.Current price is: 1.114ден.
Atoderm

За
сува кожа

Atoderm линијата обезбедува производи за хигиена и нега на лице и тело прилагодени за секојдневна употреба на сува, многу сува и атопична кожа, самостојно или со терапија препишана од доктор. Сите производи овозможуваат нежно и пријатно чувство на кожата! Кажете им збогум на чешањето и сувоста на кожата после туширање!

Sensibio

За
чувствителна кожа

Sensibio линијата е специјално наменета за чувствителна кожа. Покрај легендарната Sensibio H2O мицеларна вода, чистачи и средства за отстранување на шминка за чувствителна кожа, линијата вклучува и производи за нега на лице препорачани од дерматолозите: производи за нега на лице за чувствителна кожа, производи против црвенило и многу други. Изберете рутина за нега прилагодена на вашата кожа!

Sébium

За
мрсна кожа

Sebium линијата на производи е прилагодена за мрсна и кожа склона кон акни. Sebium линијата содржи производи за чистење и нега препорачани од страна на дерматолозите: производи за чистење на мрсна кожа (пенлив гел и мицеларна вода ), креми против неправилности, производи за хидратација на мрсна кожа и многу повеќе. Изберете ја вашата рутина за нега!

Cicabio

За
оштетена кожа

Cicabio линија на производи за обнова на кожата на лицето и телото: крем за обнова и регенерација со или без заштитен фактор, крем за намалување на модринки и отоци, лосион за сушење... Одберете го оној што е најсоодветен за да ја смирите и обновите вашата оштетена кожа!

Здрава одлука
за подобар живот !

Аптеки САРА ФАРМ нудат голема палета на лекови од домашни и странски произодители. Издаваме лекови на рецепт од позитивната листа, нудиме широка понуда на билни, витамински, хомеопатски производи, козметички и дермокозметички препарати, медицински помагала за домашна употреба, чаеви, лековити билки и додатоци на исхрана, етерични масла, диететски производи, програма за деца и бебиња, средства за професионална нега, односно се што е потребно за квалитетен и здрав живот.

Воспоставуваме индивидуален пристап во секојдневната комуникација со пациетнтите, потикнувајќи ги да донесат вистинска здрава одлука која ќе го подобри квалитетот на нивниот живот.